Jinekoloji

Ergenlikten başlayarak, menopoz dönemine kadar her yaştan kadının, tüm sağlık sorunlarının tanı, tedavi ve gerektiğinde cerrahisinin yapıldığı Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde, rutin kontroller ile önleyici hekimlik uygulamalarının başarıyla gerçekleştirildiği poliklinik hizmetleri verilmektedir.

Genel Jinekoloji Hizmetleri

Ergenlikten başlayarak, menopoz dönemine kadar her yaştan kadının, tüm sağlık sorunlarının tanı, tedavi ve gerektiğinde cerrahisinin yapıldığı Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde, rutin kontroller ile önleyici hekimlik uygulamalarının başarıyla gerçekleştirildiği poliklinik hizmetleri verilmektedir.

Genel Jinekolojik Hizmetlerimiz;

Rutin muayene ve periyodik kontroller

Ağrısız Doğum a€" Normal Doğum 

Sezeryan 

Kısırlık Tedavisi 

Gebelik Takibi ve İlgili Tüm Tetkikler

Genital Estetik (labium  ve  vajina estetiği vs)

Terapötik Küretaj

Endometriozis (çikolata kisti) Tanı ve Tedavisi

Rahim ve Kist Ameliyatları

İdrar Kaçırma Teşhis ve Tedavisi

Genital (idrar kesesi,barsak vs) Bölde Sarkma Operasyonları

Genital Siğil Teşhis ve Tedavisi

PAP-Smear Testi

Kolposkopi

Jinekolojik Hastalıklar 

Düşük Tehdidi ve Tedavisi 

Menapoz Tedavisi 

Doğum Kontrol Yöntemleri (Aile Planlaması) 

Kanser Tanı ve Tedavisi 

Yumurtalık Kistleri 

Ağrılı Adet ve Adet Düzensizliklerinin

Menopoz ve Osteoporoz Takipleri

Hastanemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümlerinde kadınların menopoz dönemini sağlıklı ve rahat geçirebilmeleri için gerekli tedaviler gerçekleştirilmektedir. Menopoza bağlı gelişen osteoporoz (kemik erimesi) hastalığının önlenmesi, hastalar üzerindeki yıkımlarının en aza indirilmesi konusunda hekimlerimiz diğer branşlarla uyum içinde çalışmaktadır.

Jinekolojik Onkoloji Takipleri

Kadın vücudunda meydana gelen kanserlerin % 30 - 40 kadarı meme, rahim ve yumurtalık gibi genital organlardan çıkmaktadır. Rahim ağzı (serviks), rahim (endometriyum), yumurtalık (över) ile dış genital organ (vulva ve vajen) kanserleri jinekolojik kanserler olarak isimlendirilmektedir. Hizmet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümümüzde kolposkopi, laporoskopik vb. işlemler yapılarak hastalığın erken teşhis ve tedavisi amaçlanmaktadır.

İnfertilite (kısırlık) Tanı ve Tedavisi

Günümüzde, doğurganlık çağındaki çiftlerin ortalama yüzde 10-15i çocuk sahibi olma konusunda bir takım zorluklarla karşılaşmakta ve ancak tedavi ile çocuk sahibi olabilmektedir. 

İnfertilite kadından, erkekten veya her ikisinden kaynaklanabilir. Kısırlığın tedavisi için öncelikle sorunun nerden kaynaklandığının doğru tespit edilmesi çok önemlidir. Kısırlık sebepleri arasında genel olarak birinci sırada araştırılması gereken erkeğin sperm kalitesinin uygun olup olmadığıdır. Daha sonra, kadında yumurtanın olup, olmadığı ve doğru çalışıp, çalışmadığıdır. Üçüncü olarak ise, yumurta ve spermin birleşmesini sağlayan kadın genital organları, sağlam ve rahim ile yumurtalıklar arasındaki geçişi sağlayan tüpler açık olup, olmama durumudur.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü` nde kısırlık tanıları için spermiyogram testleri, ultrasonografik incelemeler vs yapılmakta, tedavi yöntemleri olarak ise  aşılama, laparoskopik cerrahi uygulamaları dahil uygun tedavi yöntemleri başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Normal ve Riskli Gebelik Takip Hizmetleri

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü hekimleri tarafından Hamileliğin başladığı haftadan itibaren, doğuma kadar tüm anne adaylarının takipleri standart olarak ultrason cihazları ile gerçekletilmektedir. Tanıya yönelik yapılan rutin testler arasında ikili test, fetal ense kalınlığı ölçümü, üçlü test, dörtlü test,  şeker tarama testi, servikal uzunluk ölçümü, fetal monitörizasyon gibi incelemeler bulunmaktadır. Hamileliğin gelişimine göre normal, sezaryen veya epidural anestezi ile doğum seçenekleri de başarıyla gerçekleştirilmektedir.Hastanemizde rahme kan taşıyan ve çocuğumuzun beslenmesini sağlayan rahim atardamarın görüntülenebilmesi için renkli doppler ultrasonografi uygulaması yapılabilmektedir. Bunun dışında günümüzdeki bilimsel gelişmelerin ışığında 3 boyutlu ultrasondan sonra bebeği ve gelişimini daha ayrıntılı inceleyebildiğimiz 4 boyutlu ultrason uygulamaları da hastanemizde yapılabilinmektedir. 3 boyutlu ultrason cihazlarıyla yapılan incelemeler ile anne rahmindeki bebeklerin hareketleri gecikmeli olarak görüntülenebilirken, 4 boyutlu ultrasonografi ile  bebeğin kaşlarını çatması, gülmesi, esnemesi,  parmak emmesi gibi hareketleri anlık ve hızlı bir şekilde izlenebilmektedir. Özellikle riskli ve çoğul gebeliklerin takibinde önemli olan bu uygulama günümüzde kişilerin bebeklerini anne karnındayken ayrıntılı görüntülemek istemeleri sonucunda da oldukça talep görmektedir.Yüksek riskli gebeliklerin tanı, takip ve doğumları deneyimli Kadın Hastalıkları ve Doğum kadrolarımızın yanı sıra diğer branşların da desteği ile sürdürülmektedir. Bu gebeliklerin doğumlarında ise bebeklerimiz, yenilenen yeni doğan yoğun bakım ünitesi ve tecrübeli yoğun bakım ekibi ile özenle bakılmakta ve hayata tutunmaktadır.Hastanemizde, yüksek riskli gebeliklerin tanı ve tedavisi için, İleri düzey ultrasonografi, Amniyosentez, Kordosentez, Multifetal Redüksiyon, Geleneksel kısırlık tedavileri, Mikroenjeksiyon, Cerrahi sperm arama (PESA, TESE), Preimplantasyon genetik tanı işlemleri başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Resim
Resim
alt
alt
Hakimbey Mah. Atatürk Cad. Ulaş Sk. Kadıköy İSTANBUL
0212 212 21 12
info@sunum.web.tr
st-1-21.deneme.web.tr ©
X